naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Najpiękniejsze zakątki Bałkanów! Czyli, jak atrakcyjnie zaplanować wakacyjną podróż!

Bałkany zdecydowanie nie są tak oczywistym kierunkiem, jak greckie, czy też hiszpańskie plaże, a przecież kryją w sobie całe mnóstwo atrakcji. To region o wyjątkowych walorach naturalnych, ale też z wieloma pozostałościami historycznymi. Niezwykle gościnny i tętniący życiem. Do tego oferuje bardzo różnorodną i smaczną kuchnię. Z pewnością wycieczka po Bałkanach może stać się niezapomnianą i fascynującą przygodą. Dlatego, warto w wakacje 2022 wybrać kierunek południowo-wschodni i odwiedzić właśnie Półwysep Bałkański.

Wycieczka po Bałkanach! Pokochasz ten region!

Półwysep Bałkański ma naprawdę wiele do zaoferowania i potrzeba sporo czasu, by go zwiedzić. Stanowi on południową część Europy i obejmuje kilka atrakcyjnych kulturowo i historycznie krajów, a jest zalewany, aż 5 morzami. Dlatego, dziś skupimy się na kilku szczególnych miejscach, które chcemy polecić do odwiedzenia!

Zachwycający Park Narodowy Jezior Plitwickich!

To miejsce po prostu trzeba zobaczyć w Chorwacji. To malowniczy park na terenie, którego, znajduje się aż 16 przepięknych, obłędnie turkusowych jezior, połączonych niemal 100 wodospadami, a to wszystko otoczone jest bujną, zieloną roślinnością. Można tu pospacerować i odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

]Miasteczko Omiš w Chorwacji!

Jeśli chodzi, o chorwackie miasteczka to pragniemy polecić pewne niewielkie, ale bardzo urokliwe, a mowa o Omiš. Położone jest nad Morzem Adriatyckim w południowej części kraju. Charakteryzuje się wyjątkowym położeniem, gdzie rzeka Cetina dociera do Adriatyku. Poza tym wypełnia je wiele zabytków i pięknych kamienic, a nad miastem wznoszą się masywne kaniony. Krótko ujmując, z każdej strony rozpościera się piękny krajobraz.

Wielokulturowe Sarajewo!

Podróżując po Bałkanach, warto zrobić przystanek w Sarajewie, czyli stolicy Bośni i Hercegowiny. Możemy posmakować tu doskonałej kuchni i poobcować z wielokulturowością. Warto zaliczyć spacer na wzgórze Vratnik, która jest wspaniałym punktem widokowym na miasto. Na jej szczycie znajduje się zabytkowa Żółta Twierdza. Poza tym polce się tu zwiedzić między innymi Vijećnice, czyli zabytkowy ratusz symbol jedności Wschodu i Zachodu, most Łaciński, czy też główny bazar miejski.

Najgłębszy w Europie kanion rzeki Tara!

Kierując, się dalej na południe Europy polecamy odwiedzić wspaniały kanion rzeki Tara, który znajduje się już w Czarnogórze. Jego symbolem jest most Durdievica. Cała okolica wywiera ogromne wrażenie. Monumentalny kanion, mnóstwo zieleni, zabytkowy most i rzeka oraz liczne strumyki i wodospady, tworzą zachwycający krajobraz.

Portowe miasto Kotor w Czarnogórze!

Będąc, już w Czarnogórze warto zwiedzić słynące ze średniowiecznej starówki miasteczko Kotor. Jest tu mnóstwo zabytków, pięknych cerkwi. Do tego warto wspiąć się do górującej nad miastem twierdzy św. Jana. Z niej rozpościera się niesamowity widok. Interesantów turystyki może też zaciekawić okazja dotycząca wycieczki po Zabrzu https://zabrzeinfo.pl/2021/11/03/wycieczka-po-zabrzu-wraz-z-tomaszem-zubilewiczem/.