naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Mazury: co warto zobaczyć?

Mazury są jedną z najpiękniejszych krain w Polsce, a chętnych na spędzenie urlopu na ich terenie nie brakuje. Nic w tym dziwnego, gdyż w tej części kraju każdy z nas może znaleźć dla siebie coś ciekawego. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Jednym z tych miejsc, w których turyści zamierzający spędzić udane wczasy na Mazurach zatrzymują się wyjątkowo chętnie, są Mikołajki. Dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz malownicza okolica to wielkie walory tego kurortu, choć i tak najchętniej spędzają tu czas miłośnicy sportów wodnych. Dobrymi warunkami do wypoczynku kuszą też Giżycko oraz Węgorzewo, na terenie których turystyka również odgrywa bardzo ważną rolę.

Wskazówki podczas pakowania się do podróży

Dla tych, którzy chcą poznać dzieje Mazur i nacieszyć się ich różnorodnością, również nie zabraknie atrakcji. Kuszącym celem krajoznawczej wycieczki może się okazać Leśniczówka Pranie, będąca ulubionym miejscem wypoczynku Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Dziś sprawdza się ona rewelacyjnie jako placówka muzealna, a chętnych na zapoznanie się z tutejsza ekspozycją nie brakuje. Historycznymi pamiątkami kusi też miasteczko Ryn, znane z pięknego zamku. Wzniesiony w XIV wieku, jest jedną z ciekawszych pamiątek po Krzyżakach w tej części kraju, a spacer po jego wiekowych murach na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie. Kanał Mazurski z zabytkowymi śluzami, Twierdza Boyen w Giżycku oraz słynny Wilczy Szaniec – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Mazury mogą się stać wyjątkowo ciekawym celem wycieczki dla niejednego miłośnika historii.

Dla tych, którzy cenią sobie przyrodnicze atrakcje, oraz dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać w aktywny sposób, nie lada gratką będzie rzeka Krutynia. To idealne miejsce na spływy kajakowe, w trakcie których można aktywnie spędzić czas na łonie natury. Przyrodniczą ciekawostką, z której Mazury mogą być wyjątkowo dumne, jest też jezioro Łuknajno, będące jedną z najważniejszych ostoi łabędzia niemego w Polsce.

1 thought on “Mazury: co warto zobaczyć?

Dodaj komentarz