naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Pieniny czy Beskid Sądecki? – które miejsce wybrać?

Wielu z nas lubi spędzać czas wolny w pięknych okolicznościach natury.

Nic więc dziwnego, że na wysokim miejscu na liście ulubionych polskich destynacji urlopowych znajdują się pasma górskie Karpat – Pieniny oraz Beskid Sądecki. Miejsca te sprawdzą się zarówno na dłuższy urlop, jak i weekendowy wyjazd. Region ma do zaoferowania na tyle dużo, że warto zwiedzić je oba.

Pieniny lub Beskid Sądecki

Dla szukających wytchnienia na łonie natury zdecydowanie warto polecić Beskid Śląski. Z jednej strony infrastruktura turystyczna jest tam całkiem dobra, a z drugiej szlaki nie są tak zatłoczone jak w wielu innych pasmach górskich. Będąc w tym regionie warto wybrać się na szczyt Jaworzyny Krynickiej, na który można dostać się kolejką linową. Miłośnicy natury nie będą zawiedzeni – ze szczytu rozciąga się piękna panorama Beskidu Śląskiego. Znajduje się tam również Muzeum Turystyki Górskiej. Warto również poświęcić kilka godzin na spacer w okolicach Góry Parkowej na terenie Krynicy-Zdroju.

Również w Pieninach na miłośników aktywnego wypoczynku czeka wiele atrakcji. Najpopularniejszą z nich jest spływ jedną z najpiękniejszych rzek w Europie – Dunajcem. Miłośnicy wyższej adrenaliny mogą również udać się na rafting. Fani spokojniejszego wypoczynku również nie będą znudzeni. Warto wybrać się na przejażdżkę koleją krzesełkową PKL na Palenicę.

Zarówno Beskid Śląski jak i Pieniny mają do zaoferowania wiele. Trudno jest faworyzować któreś z tych miejsc – każde z nich ma swój urok. Jeżeli jednak liczymy na piękne widoki bardziej masywnych gór, warto wybrać Pieniny. Jest to bowiem świetne miejsce do podziwiania gór (nie tylko polskich, ale i słowackich). To z Pienin rozpościera się również widok na „Trzy Korony”.

Sprawdź również portal o Szczawnicy – https://www.eszczawnica.pl/.