naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Słowiński Park Narodowy – najpiękniejsze plaże w okolicy

Polskie wybrzeże posiada jedne z najpiękniejszych i piaszczystych plaż w całej Europie. Na szczególną uwagę zasługuje obszar Słowińskiego Parku Narodowego, rozciągający się w środkowej części wybrzeża, w województwie pomorskim.

Niezwykle urokliwa okolica, otoczona jeziorami, gęstymi lasami i morzem, zachęca do odwiedzin amatorów dzikiej przyrody.

Najważniejsze atrakcje w Słowińskim Parku Narodowym

Jednym z miejsc charakterystycznych dla tego regionu są ruchowe wydmy. Najpopularniejsze znajdziemy w okolicach Łeby, na czele ze słynną Wydmą Łącką. Aby dotrzeć do niej należy odbyć kilkukilometrową wyprawą przez las – pieszo, rowerem lub zorganizowanym na miejscu transportem, np. melexem. Wydma Łącka liczy sobie aż 42 m.n.p.m., a na jej szczycie rozpościera się niesamowity widok na całą okolicę – od Bałtyku, poprzez sąsiadujące jezioro Łebsko i słynny Rowokół.

Tutaj więcej informacji o ruchomych wydmach w pobliżu Łeby, czyli ostatnim bastionie dzikiej natury.

Plaże Słowińskiego Parku Narodowego

Sama Łeba jest doskonałym miejscem wypoczynkowym i popularnym kurortem, który rokrocznie odwiedzają tysiące turystów. Przede wszystkim zachęca piaszczystą, szeroką plażą, dostępną po obu stronach miasta. Z zachodniej części plaży dojdziemy pieszo także na popularne wydmy.

Przed Łebą, od strony wschodniej, znajdziemy plaże znacznie mniej popularne i oblegane. Jednak, ze względu na swoje położenie i okolicę, zdecydowanie warto się tu pojawić, by podziwiać widoki wybrzeża. Na wschodniej granicy rezerwatu przyrody Mierzeja Sarbska znajduje się plaża Stilo. Dojdziemy do niej drogą z Latarni Morskiej Stilo. Dojście do plaży prowadzi leśną drogą, a przejście zajmie nam niespełna 30 minut.

Nieco dalej na zachód położona jest plaża w Ulinii. Tu również czeka nas kilkunastominutowa przeprawa przez las. Na miejscu czeka na nas niemal śnieżnobiały piasek, czysta woda i szeroka, piaszczysta plaża. Ze względu na dość odległą infrastrukturę turystyczną plaża jest niemal opustoszała, nawet w okresie letnim.

Fani dzikiego plażowania nie powinni pominąć w swojej wycieczce plaży w Czołpinie. Dojdziemy do niej zwiedzając popularne obiekty turystyczne w Czołpinie. Wycieczkę warto rozpocząć od Latarni Morskiej, a następnie przejść lasem w dół wprost na plażę. Poruszając się w kierunku wschodnim czeka nas spacer po Dzikiej Plaży w Czołpinie, gdzie warto zrobić sobie dłuższy odpoczynek. Następnie kierujemy się ku kolejnej atrakcji – wydmie Czołpińskiej.