naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Wigierski Park Narodowy: co warto wiedzieć?

Wigierski Park Narodowy to piękne widoki oraz skarby przyrody, którym z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Wycieczki po terenie tego parku każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń, mogą stać się też wspaniałą przygodą, która na długo zapisze się w naszej pamięci.

Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Wigierski Park Narodowy powstał w 1989 roku, a głównym powodem jego powołania była ochrona najcenniejszych pod względem przyrodniczym skrawków Puszczy Augustowskiej oraz ponad 40 jezior. Park ten jest obszarem bardzo chętnie odwiedzanym przez ornitologów, którzy mogą tu podziwiać około 180 gatunków ptaków, nie brak tu również cennych gatunków ryb oraz ssaków. Wszystko to sprawia, iż dla miłośników zwierząt oraz dla naukowców, tereny Wigierskiego Parku Narodowego stają się obszarem niezwykle atrakcyjnym. Wigierski Park Narodowy przyciąga również turystów, a liczne szlaki turystyczne sprawiają, iż zaplanowanie ciekawej wycieczki po jego terenie staje się dla każdego z nas prostym i przyjemnym zadaniem.

Gdzie warto się wybrać?

Kuszą brzegi jeziora Wigry oraz znajdująca się na jego terenie wyspa, kusząca zabudowaniami klasztoru pokamedulskiego. Podobnie jak strona www.epodkarpacie.com przekonuje o tym, że w województwie podkarpackim możemy znaleźć wiele ścieżek dla pasjonatów pieszych wycieczek, tak samo i na terenie Wigrowskiego Parku Narodowego je znajdziemy. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury, nie lada gratką mogą się okazać takie ścieżki, jak ścieżka przyrodnicza „Suchary”. Jej pokonanie to wyjątkowa szansa na to, by nacieszyć się widokiem pięknych lasów oraz torfowisk, a dzięki tablicom informacyjnym każdy z wędrowców może zapoznać się z wiadomościami na temat występujących tu roślin oraz zwierząt. Taka lekcja przyrody w terenie może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, warto zatem wybrać się na spacer po parku. Muzeum Wigier im. Alfreda Lityńskiego w Starym Folwarku oraz te punkty, w których czekają na gości punkty widokowe, to kolejne atrakcje, dzięki którym wycieczki po terenach Wigierskiego Parku Narodowego każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń.