naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Nietypowe powody przemawiające za spędzeniem wakacji w Polsce

baltyk

Dotychczas wydawało ci się, że nie ma sensu pozostawać na czas wakacji w Polsce, dlatego zawsze kombinowałeś tak, by jednak znaleźć jakieś pieniądze na zagraniczny wyjazd? Tylko czy aby na pewno ma to sens? W niektórych przypadkach pewnie tak, ale jeśli nawet na takich zagranicznych wakacjach przeznaczasz wolny czas niemalże wyłącznie na plażowanie i raczej nie ruszasz się z leżaka i nie wychodzisz poza obręb hotelowego basenu, płacenie paru tysięcy złotych za wyjazd do Chorwacji czy Bułgarii może być mało rozsądnym posunięciem.

Wakacje w Polsce możesz przecież spędzić dokładnie tak samo, a są one jednak prostsze i tańsze w realizacji. Nie musisz obawiać się nawet wszechobecnych tłumów turystów, zajmujących całe plaże. Nikt nie każe ci od razu wyjeżdżać do najsłynniejszych Międzyzdrojów. Przyjrzyj się mniejszym i mniej znanym miejscowościom, w których plaże są wręcz puste i wyludnione. Poczujesz się w nich niczym na dzikim terytorium. Będziesz mógł wypocząć na własnych warunkach, w ogóle na tym nie przepłacając.

Wakacje w Polsce czy warto? Wiemy już, że z powodów finansowych na pewno warto, ale dlaczego jeszcze opłaca się na nie postawić? Drugi przemawiający za nimi argument jest już mniej oczywisty i mniej typowy. A polega on na… dostępie do jedzenia, które na pewno będzie ci odpowiadać. Wbrew pozorom jest to ważna sprawa. Jeżeli udałbyś się do dowolnego egzotycznego kraju, musiałbyś liczyć się z tym, że w lokalnych restauracjach nie uświadczyłbyś ani rosołku, ani kotleta schabowego czy nawet zwykłego makaronu.

Często to jedzenie za granicą dla Polaków bywa wprost nieznośne, a to sprawia, że koniec końców muszą oni żyć niemalże o samej wodzie. A w Polskich restauracjach dostajesz to, co dobrze znasz i zdecydowanie lubisz. Jednego dnia możesz zjeść klasycznego schabowego, by na drugi dzień zaserwować sobie wyśmienite pierogi z jagodami. Wakacje w Polsce zazwyczaj zresztą są częściowo ukierunkowane na smakowanie gastronomii. Jedzenie daje nam jednak przyjemność, a wakacje powinny polegać na samych przyjemnościach. Poza tym, smaczna kuchnia jest w Olsztynie, o którym dokładne informacje uzyskasz pod adresem olsztynski.pl.