naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Kozłowiecki Park Krajobrazowy i jego skarby

Kozłowiecki Park Krajobrazowy to ciekawy cel wycieczki dla każdego miłośnika przyrody i pięknych widoków. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

O Kozłowieckim Parku Krajobrazowym

Powodów, dla których warto odwiedzić Kozłowiecki Park Krajobrazowy, jest sporo. Park ten istnieje od 1990 roku, a na jego terenie znalazły się najpiękniejsze lasy, jakie można zobaczyć obecnie w rejonie Lublina. Wycieczki po ich terenie to wyjątkowa przygoda dla każdego, kto wolny czas chce spędzać aktywnie na łonie natury, a przy okazji lubi poszerzać swą wiedzę na temat przyrody. Kozłowiecki Park Krajobrazowy może się pochwalić wieloma atrakcjami oraz malowniczymi zakątkami, którym warto poświęcić swój czas. Jednym z ciekawszych miejsc na terenie tego parku jest rezerwat „Kozie Góry”, znany z okazałych dębów.

W trakcie wędrówek po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym można też zobaczyć wiele malowniczych stawów oraz odpocząć w miejscach, które idealnie nadają się do obserwacji ptaków. Dla ornitologów park ten bez wątpienia jest atrakcyjnym obszarem. Wśród tych gatunków ptaków, które pojawiają się na jego terenie, występuje m. in. orlik pospolity, spotkać się tu można również z dzięciołem czarnym. Nie brak tu również ciekawych gatunków roślin, wśród których można ujrzeć m. in. lilię złotogłów. Kozłowiecki Park Krajobrazowy jest też ciekawym celem wycieczki dla tych, którzy interesują się historią oraz przypominającymi o niej zabytkami. Dumą tego parku jest Kozłówka, znana z tak pięknej perełki dawnej architektury, jaką jest pałac Zamojskich. Warto też odwiedzić takie miejscowości, jak Kamionka oraz Nowy Staw. I na ich terenie można miło spędzić wolny czas, ciesząc się pięknymi widokami oraz wspaniałą atmosferą.

Więcej znajdziemy na stronie https://www.rezerwaty.pl/.