naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Cedyński Park Krajobrazowy i jego atrakcje dla miłośników przyrody

Okolice Cedyni mogą się okazać rewelacyjnym kierunkiem wycieczki dla każdego miłośnika historii, choć i amatorzy pięknych widoków znajdą tu dla siebie moc atrakcji. Cedyński Park Krajobrazowy to wyjątkowy skrawek Polski, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Co warto wiedzieć na jego temat?

Co warto zobaczyć w Cedyńskim Parku Krajobrazowym?

Cedyński Park Krajobrazowy to jedna z tych atrakcji, którym w czasie wycieczki po województwie zachodniopomorskim z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. Położenie w pobliżu granicy z Niemcami, malownicza dolina Odry oraz piękny, polodowcowy krajobraz – oto atrakcje, dzięki którym wędrówki po tym parku każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych ważeń. Ten obszar to raj dla każdego miłośnika przyrody. Kuszą rozległe bory sosnowe i lasy mieszane, które można podziwiać m. in. w trakcie wędrówki po Puszczy Piaskowej. Potężnymi, starymi dębami kusi „Dąbrowa Krzymowska”, będąca jednym z ciekawszych rezerwatów przyrody w tej części kraju. Wielkim powodzeniem cieszy się tu również rezerwat „Olszyny Ostrowskie”, na terenie którego występuje wiele ciekawych gatunków roślin chronionych.

Więcej wpisów o atrakcjach turystycznych z tych rejonów znajdziesz w serwisie www.pomorzanie.pl.

Cedyński Park Krajobrazowy to również wiele pięknych zabytków oraz miejsc, które w dziejach Polski odegrały bardzo ważną rolę. Co warto zobaczyć? Z pewnością XIII-wieczny klasztor Cysterek w Cedyni oraz Górę Czcibora, znaną ze słynnej bitwy Mieszka I z wojskami margrabiego Hodona. Gotyckimi murami miejskimi intryguje Chojna, z kolei w Moryniu czekają na zwiedzających ciekawe budynki mieszkalne, wzniesione w konstrukcji ryglowej w XVIII i XIX stuleciu.

Nie lada gratką mogą się też okazać Chwarszczany – miejscowość znana z późnoromańskiego kościoła obronnego, będącego jedną z ciekawszych pamiątek po templariuszach na ziemiach polskich.