naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Marokańskie skarby: Rabat

rabat

Należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów miast, jakimi może się pochwalić Maroko. Choć pozostaje w cieniu znanych i gwarnych kurortów, i na jego terenie czekają na gości wspaniałe atrakcje turystyczne. Rabat to nie tylko stolica kraju, ale i ośrodek miejski, który może się okazać ciekawym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Rabat to przede wszystkim niezwykle przyjazna, kosmopolityczna atmosfera. Turyści czują się tu doskonale, co też zachęca ich do urządzania dalszych wypraw po tak niezwykłym kraju, jakim jest Maroko. Nowsza część miasta, wznoszona od początków XX wieku, ma niezwykły urok. Jest też obszarem, na terenie którego do dziś można poczuć klimat typowy dla miasta kolonialnego, na terenie którego francuskie wpływy są widoczne do dziś. Nie brak tu jednak i takich atrakcji, dzięki którym można poznawać marokańską kulturę. Z pięknem arabskiej architektury można się przecież spotkać w czasie spaceru po medynie – starym mieście, które jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po stolicy Maroka.

Spacer ulicą Konsulów to idealna propozycja dla osób, które szukają wyjątkowych wrażeń. Zabytkiem, którego nie można pominąć, jest tutejsza kazba oraz wzniesiony w XVII wieku pałac sułtanów, będący obecnie siedzibą placówki muzealnej. Jest to słynne Muzeum Udaja, którego dumą jest ciekawa kolekcja wyrobów jubilerskich. Rabat może się jednocześnie poszczycić pięknymi bramami miejskimi. W ich gronie wyróżnia się Bab Udaja – okazała brama, którą można zobaczyć w pobliżu kazby. Jest ona jedną z najważniejszych atrakcji na terenie marokańskiej stolicy, zatem i jej warto poświęcić nieco uwagi.

Albo zawsze możesz też zwiedzić malownicze miejsca w polskich górach, jak te na kalatowki.com.pl.

Rabat to ciekawe miasto, a jego atrakcje turystyczne mogą zafascynować gości z odległej Europy. Wycieczki po tym mieście to idealna propozycja dla tych, którzy chcą odkryć Maroko i lepiej poznać jego piękno. W stolicy można połączyć wypoczynek z odkrywaniem piękna marokańskiej architektury oraz kultury, które każdego mogą zachwycić swą różnorodnością.