naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Ryn – jedna z mazurskich perełek

zamek-ryn

Ryn kusi turystów, choć nie należy do najbardziej znanych mazurskich kurortów. Wystarczy jednak odwiedzić to miasto, aby przekonać się o jego wyjątkowości. Już w momencie wjazdu do Rynu wzrok przykuwa wyjątkowa zabudowa miasta. Odnosi się wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Taki efekt daje głównie górujący nad miastem i widoczny już z oddali zamek.

Wybudowany przez Krzyżaków w sąsiedztwie dwóch jezior, przede wszystkim miał być siedzibą rycerzy tego zakonu. Dogodne usytuowanie na wzgórzu oraz wśród jezior zapewniało bezpieczeństwo. Jak się później okazało, zamek w Rynie nie był jednak niezdobytą twierdzą. Niemniej jednak bitwy o niego wpisały się w bogatą historię miasta, którą dzisiaj opowiadają mieszkańcy tych terenów. Obecnie w zamku jest usytuowany hotel. Piękna, tradycyjna architektura została zaadaptowana w taki sposób, aby odwiedzający ten obiekt goście mogli wypoczywać w różnych formach i w każdą pogodę.

W Rynie czuć nadal ducha przeszłości, przez co odpoczywa się pełniej. A na pewno przyjemniej. Plaże w miasteczku są czyste, zadbane i, co też bardzo ważne, bezpieczne. Odpowiednie zabezpieczenia zachęcają do rodzinnego wypoczynku. A czujne oko ratownika dodaje otuchy próbującym swoich sił w sportach wodnych.

Piękne atrakcje i zabytki znajdziesz także na południu Polski. Zobacz, jakie budowle możesz podziwiać w Rybniku, wchodząc na Rybnik Info.

W Rynie bogata historia łączy się ze współczesnością. Niewielkie, bo niespełna trzytysięczne miasteczko, zaprasza turystów, oferując im odpoczynek w sercu Mazur, ale bez tłumów, charakterystycznych dla bardziej popularnych mazurskich kurortów. W Rynie natomiast wypoczywa się na wysokim poziomie i w spokoju. Takie połączenie to w dobie intensywnego rozwoju branży turystycznej coś wyjątkowego. Miasto jest kwintesencją Mazur, które były świadkiem wielu wydarzeń o historycznym znaczeniu. Region ten pozostaje zarazem jednym z najpiękniejszych miejsc na Starym Kontynencie.