naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Z wizytą turystyczną w Giżycku – co warto tutaj zobaczyć?

Mazury mogą nas oczarować wieloma pięknymi miejscowościami, na terenie których można spędzić niezapomniane wczasy. Jednym z tych miejsc, którym w trakcie wycieczki po Mazurach z pewnością warto się uważniej przyjrzeć, jest Giżycko.

Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Giżycko to jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wiadomo, iż dzieje tej miejscowości sięgają XV wieku, kiedy to zaczęła się tu rozwijać osada wiejska. Przez lata podstawą lokalnej gospodarki było rolnictwo oraz rybołówstwo. Dziś Giżycko jest ważnym ośrodkiem turystyczny, a osób, które chcą spędzić wczasy na jego terenie, przybywa z każdym sezonem.

Jakie atrakcje przyciągają gości na teren tego mazurskiego letniska?

Giżycko może się pochwalić dostępnością do jezior Kisajno i Niegocin, dzięki czemu stało się jednym z najważniejszych ośrodków sportów wodnych na terenie Pojezierza Mazurskiego. Równie ciekawe miejsca i piękne krajobrazy zobaczymy jednak również na południu Polski – wydaje się, że atrakcje Dąbrowy Górniczej przedstawione na stronie DabrowaInfo.pl są równie zachęcające, aby się tam pojawić. Przez miejscowość tą przebiega słynny Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, będący jednym z najważniejszych szlaków wodnych w Polsce, a miejscowy port żeglarski wyróżnia się swoimi rozmiarami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Wczasy w tej miejscowości będą też nie lada gratką dla każdego miłośnika historii. Dumą Giżycka jest Twierdza Boyen – potężna fortyfikacja, którą zbudowano w połowie XIX wieku z polecenia pruskiego ministra wojny. Z Giżycka można się też wybrać na historyczną wycieczkę śladami II wojny światowej, gdyż w niewielkiej odległości od tego letniska znajdują się słynne bunkry w Mamerkach oraz kwatera Adolfa Hitlera, znana doskonale jako Wilczy Szaniec.

Powodów, dla których warto odwiedzić Giżycko, jest sporo. Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, iż tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, a piękna okolica sprawia, iż nuda nikomu tu nie zagrozi.