naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Z wizytą w poznańskiej katedrze!

Dla wielu z nas Poznań to przede wszystkim cenne zabytki mieszczańskiej architektury oraz pełna zieleni Malta. Warto jednak pamiętać, że w czasie wycieczki po wielkopolskiej stolicy czekają na nas nie tylko piękne budowle, ale i tajemnicze podziemia.

Jedna z ciekawszych tras turystycznych, jakimi może nas zadziwić Poznań, prowadzi właśnie przez podziemia tutejszej katedry.

Na jakie atrakcje mogą liczyć ci, którzy odwiedzą poznańską katedrę?

Archikatedra pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim w Poznaniu to jedno z najważniejszych miejsc kultu w Polsce. Świątynia ta wiąże się i z początkami chrześcijaństwa, i z pierwszymi Piastami. Nic więc dziwnego, że w czasie wycieczki Szlakiem Piastowskim turyści obowiązkowo zwiedzają tę katedrę. To cenny zabytek gotyckiej architektury, choć w wielu miejscach można dostrzec ślady pierwotnej, romańskiej budowli.

Ci, którzy chcą ujrzeć najstarsze elementy potężnego kościoła, mogą odwiedzić jego podziemia. Najstarsze atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie takiej wędrówki, pamiętają czasy budowy katedry i są datowane na drugą połowę X stulecia. Kto odwiedzi katedralne podziemia, ten będzie mógł zobaczyć m. in. pozostałości romańskiej katedry oraz baptysterium. Podziemia te są jednocześnie znane z krypt, w których znajdują się grobowce pierwszych królów Polski.

Poznańskie podziemia mają się czym pochwalić, a spacer po nich to nie lada atrakcja dla każdego turysty. Dzięki temu wrażenia z wycieczki po stolicy Wielkopolski jeszcze dłużej zachowają się w naszej pamięci, a my będziemy mogli się pochwalić wspaniałymi przygodami.

Każdego fana Poznania i wielkopolski zapraszamy na portal Poznański.pl, gdzie publikujemy wiele ciekawych informacji o tym regionie.