naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Mrągowo: co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Mrągowo to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi mogą się pochwalić Mazury. Dobrze rozwinięta baza noclegowa i liczne atrakcje sprawiają, że każdy z nas może tu spędzić wspaniały urlop. Co warto zobaczyć w tym mieście? Gdzie warto się wybrać? Oto kilka propozycji dla tych, którzy mają zamiar spędzić wczasy na Mazurach.

Mrągowo i jego miejsce na mapie kraju

Mrągowo to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakim mogą się pochwalić Mazury. Wielkim walorem tej miejscowości jest malownicza sceneria Pojezierza Mrągowskiego, zajmującego środkową część Pojezierza Mazurskiego. Nie brak tu jezior i pagórków, które są ciekawymi pamiątkami po lodowcu. Najważniejszą rolę w miejscowym krajobrazie spełniają dwa jeziora: Juno oraz Czos, dzięki którym Mrągowo stało się miejscem atrakcyjnym dla turystów.

Co warto zobaczyć w Mrągowie?

Mrągowo może się pochwalić wieloma ciekawymi zabytkami, podobnie jak np. Tarnów – sprawdź na infotarnow.pl. W ich gronie pojawia się ratusz z I połowy XIX wieku oraz kościół ewangelicki, pochodzący z XVIII stulecia. Neogotycki kościół św. Wojciecha z połowy XIX wieku, XIX-wieczna bożnica żydowska, wykorzystywana obecnie jako cerkiew prawosławna oraz zabytkowe kamieniczki, których nie brak w centrum miasta – oto atrakcje, którym z pewnością warto się uważniej przyjrzeć.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Najważniejsze atrakcje Mrągowa wiążą się z jeziorem Czos, nad którym od lat 80-tych XX wieku działa mrągowski amfiteatr. Tu na tej scenie odbywają się słynne Pikniki Country, to tu odbywa się Mazurska Noc Kabaretowa. Jezioro Czos to również idealne miejsce na spacer, a malownicza promenada pozwala każdemu turyście nacieszyć się wędrówkami w pięknym otoczeniu. Miasteczko Mrongoville, Góra Czterech Wiatrów z wyciągiem narciarskim – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wypoczynek na terenie Mrągowa każdemu z nas sprawi wiele radości.