naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Odkryj niesamowity Park Narodowy Amboseli w Kenii!

Stada słoni, piękny widok na Kilimandżaro oraz wspaniałe lasy i równiny – oto cechy charakterystyczne dla tego parku. Dzięki swym walorom widokowym i przyrodniczym, Park Narodowy Amboseli stał się jednym z najważniejszych punktów na mapie Kenii.

To atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika przyrody, a wyprawy typu safari przyciągają na jego teren coraz większą liczbę turystów. To jedno z najważniejszych miejsc, którym Kenia może oczarować każdego.

Co warto wiedzieć na temat Park Narodowego Amboseli w Kenii?

Wycieczki po tym niezwykłym zakątku świata to wyjątkowa szansa na podziwianie słoni w ich naturalnym środowisku. Tutejsza populacja zaliczana jest do największych w Afryce. Jak wynika z badań, na terenie parku żyje około 600 słoni, dla których tereny rozciągające się u stóp Kilimandżaro stały się miejscem wyjątkowo przyjaznym. Na terenie tego parku Kenia chwali się jednak i innymi zwierzętami. Wielką atrakcją jest tu Lake Amboseli. To okresowe jezioro, nad którego brzegami chętnie urządzane są wyprawy safari przeznaczone dla miłośników ptaków oraz zwierząt, które licznie przybywają do tego wodopoju. W efekcie jezioro stało się miejscem wyjątkowo sprzyjającym tym, którzy chcą obserwować afrykańskie zwierzęta w unikalnej scenerii.

Więcej artykułów o nietypowych, ale bardzo interesujących kierunkach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.nakoncuswiata.pl/.

Bawoły, zebry, żyrafy oraz gazele to kolejni mieszkańcy parku, których obecność stała się podstawą turystycznego sukcesu Kenii. Bagna, które powstają jako efekt topniejącego i spływającego ze szczytu Kilimandżaro śniegu, są z kolei dogodnym miejscem dla hipopotamów. Park ten przyciąga również miłośników ptaków, przy czym największym zainteresowaniem cieszą się sępy. Na terenie Amboseli żyje aż sześć gatunków tych ptaków, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Kusi też możliwość podziwiania ptaków drapieżnych, wśród których prym wiodą orły, kanie oraz myszołowy. Tereny bagniste stały się z kolei rajem dla czapli, które reprezentowane są tu przez kilkanaście ciekawych gatunków.