naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Top 5 niesamowitych miejsc do odwiedzenia w Portugalii dla żądnych przygód podróżników

Portugalia to kraj w Europie Zachodniej, na Półwyspie Iberyjskim, który ma bogatą kulturę i historię. Ten kraj ma wiele do zaoferowania turystom szukającym przygód.

Niektóre z najlepszych niesamowitych miejsc do odwiedzenia w Portugalii to:

– Lizbona: stolica Portugalii i jedno z najbardziej przyjaznych miast na świecie. Jest to również popularna miejscowość turystyczna z niesamowitą architekturą, muzeami, restauracjami i życiem nocnym.

– Porto: piękne nadmorskie miasto ze średniowiecznym urokiem, brukowanymi uliczkami i wspaniałymi katedrami.

– Algarve: region, który oferuje wiele możliwości uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing, snorkeling i nurkowanie, a także golfa na jednych z najlepszych pól w Europie.

Portugalia – podstawy, które musisz znać

Portugalia to kraj w południowo-zachodniej Europie. Ma powierzchnię 92 090 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją 10 milionów ludzi. Graniczy z Hiszpanią i Oceanem Atlantyckim. Kraj był pod panowaniem Fenicjan, Rzymian, Wizygotów, Arabów, Maurów i Portugalczyków.

Język portugalski wywodzi się z łaciny i należy do rodziny języków indoeuropejskich. Portugalia stała się niepodległym królestwem w 1143 r., kiedy Afonso Henriques pokonał siły swojej matki w bitwie pod São Mamede niedaleko Guimarães.

Porto – drugie co do wielkości miasto w kraju o bogatej historii i kulturze

Porto to drugie co do wielkości miasto w Portugalii, liczące nieco ponad 300 000 mieszkańców. Znajduje się w północnej części kraju i jest jednym z najstarszych miast w Europie. Miasto ma niesamowitą historię i kulturę, z której powinno być dumne. Zostało założone przez Rzymian jako Portucale w 218 pne i stał się centrum handlu w średniowieczu. Było to również jedno z najważniejszych miast Portugalii w tym okresie. Miasto nadal ma wiele swojej średniowiecznej architektury, a niektóre budynki pochodzą z czasów rzymskich, takie jak katedra, kościół São Francisco i Igreja de Santa Clara-a-Velha.

Lizbona – wycieczka boczna z Porto z niesamowitymi plażami i zabytkami

Lizbona to miasto o bogatej historii i kulturze. Jest stolicą kraju i liczy ponad 600 000 mieszkańców. Położone jest w zachodniej części kraju na wybrzeżu Atlantyku i u ujścia rzeki Tag. Miasto zostało założone przez Rzymian około 2000 lat temu i od tego czasu jest ważnym ośrodkiem handlowym. W 1147 r. Lizbona została stolicą Portugalii. Trzęsienie ziemi w 1755 zniszczyło większą część Lizbony, ale została odbudowana, aby była jeszcze piękniejsza niż wcześniej, dzięki neoklasycznej architekturze, którą można zobaczyć do dziś. Dwa najbardziej charakterystyczne zabytki Lizbony to prawdopodobnie Wieża Belém i Klasztor Hieronimitów, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka po mieście Viana do Castelo

Wycieczka rozpoczyna się przy starej bramie miejskiej, która została zbudowana w XVI wieku. Bramę zdobi herb z wizerunkiem Chrystusa i Marii Panny. Posiada również tablicę upamiętniającą króla D. Manuela I.

Trasa prowadzi dalej do Praça da República, gdzie można zobaczyć stary rynek i jego fontannę z 1859 roku. W drodze na Praça de Santa Maria będziesz miał okazję zobaczyć niektóre z najstarszych budynków Viana do Castelo, takie jak Casa dos Arcos (Dom Łuków) i Casa dos Pintores (Dom Malarzy). Jeżeli jednak postawisz na wakacje w Polsce, koniecznie odwiedź zabytkowe miejsca w Bielsku https://halobielsko.pl/2022/03/10/rynek-i-plac-wolnosci-w-bielsku-bialej-te-miejsca-warto-odwiedzic-bedac-przejazdem-w-miescie/.