naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Madryt, atrakcje turystyczne.

Pomimo braku dostępu do morza, Madryt uchodzi za często odwiedzane, hiszpańskie miasto. Jest to jedno z najbardziej ulubionych przez turystów tzw. wycieczek city break. Jest to o tyle ciekawe, że tanim lotem do Madrytu z Polski można polecieć już za około 400 zł w obie strony.
Dla miłośników Muzeów, w Madrycie czeka nie lada atrakcja. Jedną z nich jest Muzeum Prado, założone ponad 200 lat temu przez króla Ferdynanda VII. Tutejsza kolekcja sztuki uchodzi za jedną z najbardziej wyjątkowych na świecie.
Centrum Sztuki Królowej Zofii, to wystawa obejmująca blisko 18 tysięcy eksponatów, z „Guernicą” Pablo Picasso na czele. Ale Madryt to nie tylko muzea. Na pewno obiektem wyjątkowym zwiedzenia jest Pałac Królewski. Nie jest to co prawda mieszkanie króla, ale za to jest miejscem odbywających się w Madrycie oficjalnych ceremonii. Barokowy monument pochodzi z XVIII wieku, oraz co ciekawe posiada wewnątrz aż 3418 pomieszczeń, słynących z ogromnego przepychu.
Wyjątkową propozycją dla zwiedzających jest również w 100% egipska Świątynia Debod, będąca prezentem Egiptu dla rządu hiszpańskiego.

Preferujesz zwiedzanie polskich miasta? Polecamy ciekawą miejscowość nieopodal Rybnika https://rybnikinfo.pl/2021/11/07/belsznica-ciekawa-miejscowosc-nieopodal-rybnika/.


Dla miłośników futbolu nie zabraknie też niesamowitej atrakcji, jaką niewątpliwie jest stadion Santiago Bernabeu. Obiekt na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze Realu. Oprócz zwiedzenia samego stadionu, możliwości obejrzenia zdobytych trofeów, można także zaopatrzyć się w akcesoria związane z klubem w umiejscowionym na terenie stadionu sklepie klubowym.
Najkorzystniejszym czasem na wycieczki do Madrytu jest czas od maja do października. Piękne słońce i wyjątkowo wysokie temperatury sprzyjają zwiedzaniu. Mnóstwo klubów, restauracji, dyskotek oraz wspaniałej, zabytkowej architektury sprawi, że wycieczka po Madrycie stanie się niezapomnianym przeżyciem, a śródziemnomorski klimat pozwoli nacieszyć się ogromną ilością słońca.