naskrytej.pl

Najlepsze noclegi w Polsce

Parkowanie w centrum Poznania – o czym warto pamiętać?

Poruszanie się samochodem po Poznaniu – czy to na co dzień, czy okazjonalnie – oznacza konieczność parkowania w różnych miejscach. Kierowcy często zatrzymują się w centrum miasta, co nierzadko wiąże się z rozmaitymi problemami.

Parkowanie w centrum Poznania – jakie utrudnienia?

Poznań zalicza się do grona najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, co kierowcy odczuwają każdego dnia. W centrum znalezienie miejsca do parkowania zajmuje ok. 40 minut. Nie zawsze takie poszukiwania uwieńczone są sukcesem, co skutkuje pozostawianiem samochodów m.in. na chodnikach czy trawnikach. Siłą rzeczy utrudnia to poruszanie się po mieście pozostałym użytkownikom ruchu. To wystarczające przesłanki przemawiające za tym, aby wybrać parking płatny. Poznań to przykład miasta, gdzie realizowanych jest coraz więcej tego inwestycji. Wynika to ze stale rosnącego zapotrzebowania na miejsca postojowe – na ulicach stolicy Wielkopolski z roku na rok przybywa bowiem samochodów.

Parkowanie w centrum Poznania – jakie zalety mają podziemne parkingi?

Podziemny parking obsługiwany przez Grupę Interparking zlokalizowany jest pod Placem Wolności, czyli w samym centrum Poznania. Do dyspozycji kierowców jest 540 miejsc postojowych, w tym kilka dla niepełnosprawnych zmotoryzowanych. Prosta obsługa i maksymalnie uproszczone formalności związane z rezerwacją miejsca to kluczowe zalety tego rozwiązania. Mówiąc o podziemnych parkingach w centrum Poznania oraz innych dużych miast, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze innych aspektach. Tego typu obiekty nie ingerują w miejski krajobraz, w związku z czym przestrzeń nad nimi da się zagospodarować na wiele sposobów. Dzięki nowoczesnym technikom i materiałom budowlanym podziemne parkingi mogą powstawać nawet na terenach trudnych z geologicznego punktu widzenia. Rezerwacji miejsca można dokonać online, wypełniając krótki formularz na stronie operatora usługi. Wystarczy podać w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Istnieje też możliwość wykupienia abonamentu.